Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Zespół 200 kapłanów komentuje Ewangelię na dzień

Zobacz inne dni:

Dzień liturgiczny: XXV Wtorek okresu zwykłego

Tekst Ewangelii (Lc 8,19-21): «Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je». Wtedy przyszli do Niego Jego Matka i bracia, lecz nie mogli dostać się do Niego z powodu tłumu. Oznajmiono Mu: «Twoja Matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą». Lecz On im odpowiedział: «Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je».

Ilustracja: Pili Piñero

Dzisiaj słowa Pana Jezusa “ciągną się traen cola”, bo przychodzą z daleka. porque vienen de lejos. W starożytności miłość do Boga wyrażała się w składaniu ofiar ze zwierząt. Był to jednak tylko cień prawdziwego kultu. Bóg nie potrzebuje zwierząt ani krew nie może zmyć grzechów. Jakże często “poświęcamy się” i to wcale nie jest to, czego potzebują nasi rodzice albo bracia? I tego wcale nie oczekuje Bóg, bo to są “poświęcenia”, które “poświęcają” (męczą) innych.

—Czy naprawdę chcesz uczcić Boga? Postępuj zgodnie z jego wolą A jaka jest jego wola? To jego Słowo… i modlitwa. Wtedy wszyscy odniesiemy korzyść! A ty będzisz bratem (a może nawet “matką”) Jezusa!