Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Zespół 200 kapłanów komentuje Ewangelię na dzień

Zobacz inne dni:

Dzień liturgiczny: XV Środa okresu zwykłego

Tekst Ewangelii (Mt 11,25-27): Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom (...)». W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić.

Ilustracja: Francesc Badia

Dzisiaj Jezus powierza nam wielki “sekret”: jeśli pragniesz mieć wiarę, uczyń się małym. Aby wierzyć w Boga należy przede wszystkim postawić pytanie: kimże ja jestem? Tylko Bóg jest Bogiem!, uznaję, że jestem ograniczony. Oczywiście jesteśmy inteligentni, ale także... bardzo ograniczeni. Kiedy człowiek nie wierzy w Boga, wymyśla sobie “boga” lub sam czyni się “bogiem”.

—Pan Jezus jest Bogiem, który stał się mały. Czy ty uczynisz się przed Nim mały? To logiczne, aby uznać swoją małość i głosić wielkość Boga, prawda?