Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Zespół 200 kapłanów komentuje Ewangelię na dzień

Zobacz inne dni:

Dzień liturgiczny: II Wtorek okresu zwykłego

Tekst Ewangelii (Mk 3,1-6): Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschłą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschłą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć. On zaś rzekł do człowieka, który miał uschłą rękę: «Stań tu na środku!». A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego czy coś złego? Życie ocalić czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy wkoło po wszystkich z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serca, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!». Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa. A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz odbyli naradę przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

Ilustracja: Francesc Badia

Dziś jesteśmy zasmuceni z powodu zła pewnych faryzeuszy: dopasowują religię do swoich opinii, zamiast zapytać, czego oczekuje Bóg. W ich serach nie ma radości z cudu, jakiego dokonał Jezus – z uzdrowienia człowieka, który miał sparaliżowaną rękę. Złoszczą się, ponieważ Jezus uczynił to w szabat.

- Nie wydaje ci się to śmieszne? Wiara w Boga jest prawdziwa, gdy skłania mnie do kochania innych.