Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Zespół 200 kapłanów komentuje Ewangelię na dzień

Zobacz inne dni:

Dzień liturgiczny: XIX Wtorek okresu zwykłego

Tekst Ewangelii (Mt 18,1-5.10.12-14): «Jeśli kto posiada sto owiec i zabłąka się jedna z nich: czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się zabłąkała?». W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: «Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?» On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: «Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje. Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie. Jak wam się zdaje? Jeśli kto posiada sto owiec i zabłąka się jedna z nich: czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się zabłąkała? A jeśli mu się uda ją odnaleźć, zaprawdę, powiadam wam: cieszy się nią bardziej niż dziewięćdziesięciu dziewięciu tymi, które się nie zabłąkały. Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło jedno z tych małych.

Ilustracja: Lluís Raventós Artés

XIX Wtorek
Dzisiaj wyobrażamy sobie małego upartego koziołka zwanego Bel. Bel często się chował, aby słuchać głosu pasterza, który wołał go po imieniu: Bel, Bel! Pewnego dnia Bel naprawdę się zgubił. I pasterz usilnie go szukał. Aż w ostatniej chwili pasterz znalazł Bela na skraju przepaści uwikłanego w ciernie. —Bel, co ty tu robisz? Chodź do mnie! I poranionego koziołka zadowolony pasterz pogwizdując zabrał do domu.

—Jezu, ty jesteś moim pasterzem. Nie pozwól nigdy, bym się od Ciebie oddalił.