Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Ewangelia na dziś
dla rodziny

Ewangelia na dziś + rysunek + katecheza

VI Niedziela Wielkanocy (A)

Ściągnij
Tekst Ewangelii (J 14,15-21): «Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie». W owym czasie rzekł Jezus do uczniów: «Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela5 da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was. Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie».

Ilustracja: Pili Piñero

Dzisiaj, słowa Jezusa brzminą jak ostateczne pożegnanie. Rzeczywiście za kilka dni będziemy obchodzić Święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie? Tak! To wspaniały cud: Pan Jezus wstępuje w chwale do nieba z Ciałem i Duchem, do domu Boga Ojca. Oto po raz pierwszy ciało ludzkie zostaje przyjęte w niebie. Lecz, mimo to, dzięki wierze, nadal będziemy go “oglądać”.

—Pan Jezus nie zostawia nas sierotami. W miarę jak przybliża się Jego Wniebowstąpienie, opowiada nam o Duchu Świętym. Czy wiesz kim on jest? W najbliższych dniach Pan Jezus nam to wyjaśni.

Nowa witryna evangeli.net jest już dostępna. Mamy nadzieję, że dystrybucja treści i nowe funkcje ułatwią czytanie i rozważanie Ewangelii oraz komentarza.