Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Zespół 200 kapłanów komentuje Ewangelię na dzień

¿Co to jest evangeli.net?

"Idzcie na caly swiat i gloscie Ewangelie przez Internet wszelkiemu stworzeniu"
(Swiety Jan Pawel II; cf. Mc 16,15)

Od 2003 roku, misja evangeli.net jest dotrzec z Ewangelia przez internet do wszystkich zakatków swiata by pomagac ludziom w ich rozwoju:

 • evangeli.net oferuje 2 serwisy:

  • Ewangelia na dzis: wydajemy Ewangelie na dany dzien, z krótka medytacja (˜300 slów).

  • Master·evangeli.net: wydajemy Ewangelie na dany dzien, z krótkim komentarzem teologicznym (˜150 slów).

 • Komentarze/homilie sa redagowane przez miedzynarodowy zespól ponad 200 kaplanów (biskupów, ksiezy i diakonów), oraz osoby swieckie.

 • Uzytkownicy, na zadanie, otrzymuja bezplatnie e-mail z codziennym serwisem Ewangelia na dzis i/lub Master·evangeli.net. Kazdy serwis ma swój wlasny proces subskrypcji (konieczny jest adres e-mail oraz okreslenie swoich preferencji).

 • evangeli.net oferowany jest obecnie po hiszpansku, angielsku, portugalsku, francusku, wlosku i katalonsku. Inne jezyki sa sukcecywnie dodawane.

Sposób finansowania evangeli.net

Jedynym źródłem finansowania evangeli.net są darowizny. Organizacją zajmuje się Stowarzyszenie Kulturalne M&M Euroeditors, którego niedochodowa działalność zapewnia także przejrzystość we właściwym przeznaczaniu dotacji.

W celu lepszego udostępnienia informacji o tym, jak wykorzystywane są środki finansowe na rzecz evangeli.net, odpowiadamy na kilka ważnych pytań:

Jak utrzymuje się evangeli.net? Dzięki “hojnym rękom” i “hojnym datkom”. Nasz serwis jest darmowy i nie korzystamy z wpływów za reklamę.

Co to są “hojne ręce”? To wolontariusze, którzy tworzą zespół evangeli.net na całym świecie. Około 200 kapłanów redaguje komentarze i prawie 100 osób je tłumaczy, promuje i zajmuje się obsługą użytkowników.

Co to są "hojne datki"? Są to darowizny, które dzielimy na:

 • Dotacje subskrybentów i użytkowników serwisu, które trafiają do nas za pomocą różnych platform, które tworzymy dla darczyńców.
 • Dotacje od grupy stałych mecenasów wspierających evangeli.net, którzy finansują i dostarczają innych środków, głównie technologicznych, dla utrzymania i podnoszenia jakości tego serwisu.

Jakie są proporcje tych udziałów? Obecnie 60% stanowią dobrowolne datki, 40% przypada na mecenat konieczny dla utrzymania serwisu.

Jakie są miesięczne potrzeby evangeli.net? Aktualny budżet utrzymania evangeli.net wynosi 2.900 € miesięcznie.

Na co przeznacza się te 2.900 € miesięcznie? 100% pieniędzy, które otrzymuje evangeli.net pokrywa budżet, który dzielimy na trzy cele:

 • Technologiczny, która zajmuje się utrzymaniem strony, wysyłaniem 150.000 maili dziennie do subskrybentów i profesjonalną obsługą usterek i problemów oprogramowania. Aktualizacje, które przeprowadziliśmy w czerwcu 2018 gwarantują wysyłkę spełniającą wymogi nowego prawa ochrony danych osobowych. Koszt tej operacji to 1.100 € miesięcznie.
 • Koordynację, która polega na administrowaniu i koordynowaniu całego zespołu współpracowników. Łączny koszt miesięczny to 1.600 €.
 • Obecnie przeznaczamy 200 € miesięcznie na serwis Ewangelii na dzis dla rodziny.

Czy koszty technologiczne evangeli.net są wysokie? Niezbędne koszty utrzymania strony i wysyłki ponad 40 milionów maili rocznie są wysokie. Z drugiej strony działanie w sieci jest najbardziej oszczędnym i ma największy zasięg, a nasze koszty programowania, dzięki szczodrości naszych dostawców i planowaniu, które uwzględnia aktywny udział subskrybentów, są bardzo skromne.

Czy te koszty można obniżyć? Musieliśmy zmodyfikować budżet na 2018 ze względu na konieczność dostosowania się do zmian, których wymaga sama ewolucja internetu. Na początku roku udało nam się zredukować budżet o 9 % w stosunku do 2017 dzięki temu, że większa część prac produkcji Ewangelii na dziś dla rodziny została już wykonana. W kwietniu musieliśmy zatrudnić nowego dostawcę na potrzeby dziennych wysyłek w celu zagwarantowania ich jakości i darmowości. Ten nowy koszt od tamtego momentu podniósł nasze miesięczne wydatki o 20%. Z drugiej strony jednak wiadomo, że koszt technologii jest ściśle związany z zasięgiem i upowszechnieniem, które dzięki Bogu, wciąż wzrastają.

Aktualny stan finansowania evangeli.net. Będziesz mógł obejrzeć grafik przedstawiający aktualny stan budżetu na 2018, który już wykorzystaliśmy dzięki darowiznom.

89%

Wspacie dla evangeli.net, złóż swój datek tutaj.