Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Ewangelia na dziś
dla rodziny

Ewangelia na dziś + rysunek + katecheza

XXVIII Poniedziałek okresu zwykłego

Ściągnij
Tekst Ewangelii (Łk 11,29-32): A gdy tłumy się gromadziły, zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza». A gdy tłumy się gromadziły, zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz.

Ilustracja: Josep Lluís Martínez i Picañol (Picanyol)

Dzisiaj Jezus jest miażdżacy. Widać, że jest zawiedziony! Dlaczego? Ma już dość, że wciąż proszą Go o cuda, a kiedy je czyni, mówią mu, że jest opętany… Histria się powtarza: Bóg nie jest aktorem cyrkowym; nie robi “sztuczek”, aby zabawić publiczność, ale złagodzić cierpienie biedaków. I to właśnie jest ten “wielki cud”: trzeciego dnia ukazał się żywy (jak Jonasz!) po tym, jak oddał za ciebie swoje Życie na Krzyżu.

—Od tamtej pory minęło 21 wieków: niech Bóg nam pomoże mieć więcej wiary w tym “beznadziejnym” pokoleniu.