Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Ewangelia na dziś
dla rodziny

Ewangelia na dziś + rysunek + katecheza

XXVIII Piątek Okresu zwykłego

Ściągnij
Tekst Ewangelii (Łk 12,1-7): Kiedy wielotysięczne tłumy zebrały się koło Niego (...), zaczął mówić najpierw: «Przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą (...). U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się». Kiedy wielotysięczne tłumy zebrały się koło Niego, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: «Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach. Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie! Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.

Ilustracja: Francesc Badia

Dzisiaj Pan Jezus pragnie dać nam pokój i nadzieję. On wie, że w naszym życiu będa trudności, a nawet spotkamy takich, którzy «zabijają ciało», to znaczy ludzie, którzy mogą nas źle traktować i nami pogardzać. Jezus nas zachęca: «nie bójcie się, nic więcej uczynić nie mogą».

—Nie mogą uczynić więcej, bo Zmartwychwstały Bóg jest zawsze obecny. I Zmartwychwstały żyje na zawsze, ani jeden z nas nie jest przez Niego zapomiany. Ty sam nie wiesz ile masz włosów; Jezus to wie!