Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Ewangelia na dziś
dla rodziny

Ewangelia na dziś + rysunek + katecheza

II Wtorek Adwentu

Ściągnij
Tekst Ewangelii (Mt 18,12-14): Jeśli kto posiada sto owiec i zabłąka się jedna z nich: czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się zabłąkała? W owym czasie Jezus powiedział do uczniów: «Jak wam się zdaje? Jeśli kto posiada sto owiec i zabłąka się jedna z nich: czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się zabłąkała? A jeśli mu się uda ją odnaleźć, zaprawdę, powiadam wam: cieszy się nią bardziej niż dziewięćdziesięciu dziewięciu tymi, które się nie zabłąkały. Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło jedno z tych małych.»

Ilustracja: Lluís Raventós Artés

Dzisiaj Jezus tłumaczy nam, jak działa Bóg Jego Ojciec: On kocha każdego z nas, osobiście. Wszyscy, mężczyźni i kobiety, jesteśmy dla Niego równie ważni. Jesteśmy Jego dziećmi! I «tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło jedno z tych małych». Choćbym był jedynym grzesznikiem ludzkości, Bóg także przyszedłby na ten świat, aby mnie zbawić.

—Boże Narodzenie “mały Bóg”. I ty bądź małym!: przyznaj, że potrzebujesz Jego pomocy.