Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Ewangelia na dziś
dla rodziny

Ewangelia na dziś + rysunek + katecheza

II Czwartek Adwentu

Ściągnij
Tekst Ewangelii (Mt 11,11-15): «Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela». W owym czasie rzekł Jezus do tłumów: «Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie przyjąć, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha!».

Ilustracja: Pili Piñero

Dziś powraca Jan Chrzciciel, Prekursor Mesjasza, ten który przyszedł, aby przygotować drogę Panu. Również nam będzie towarzyszyć w tych dniach przygotowań do Bożego Narodzenia. Jan jest człowiekiem niezłomnym, który wie, ile co kosztuje, ma świadomość, że trzeba walczyć, aby być lepszym i stać się świętym.

—Jezus woła: «Królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je». Jakie wysiłki poczynisz, aby przyjąć Jezusa?