Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Ewangelia na dziś
dla rodziny

Ewangelia na dziś + rysunek + katecheza

II Sobota Adwentu

Ściągnij
Tekst Ewangelii (Mt 17,10-13): Wtedy zapytali Go uczniowie: «Czemu wi?c uczeni w Pi?mie twierdz?, ?e najpierw musi przyj?? Eliasz?». Wtedy zapytali Go uczniowie: «Czemu więc uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?» On odparł: «Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał». Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.

Ilustracja: Josep Lluís Martínez i Picañol (Picanyol)

Dziś Jezus wyjaśnia nam, że prorok Eliasz i Jan Chrzciciel mieli podobne życie. Eliasz, w swych czasach, bronił z wielką energią Boga Izraela —prawdziwego Boga— przed fałszywymi bogami, których wymyślali ludzie.

—Jan Chrzciciel przygotował drogę Jezusowi. Ale ludzie z tego świata nie rozpoznają ludzi Boga, ani przemożni z tej Ziemi nie rozpoznają boskości Jezusa Chrystusa. Jezus-Bóg prosi Cię wyłącznie, abyś przyjął Go z radością, jak pasterze w Betlejem.