Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Ewangelia na dziś
dla rodziny

Ewangelia na dziś + rysunek + katecheza

V Niedziela Wielkanocy (C)

Ściągnij
Tekst Ewangelii (J 13,31-33a.34-35): «Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem». Po wyjściu Judasza rzekł im Jezus: «Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy.

Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale - jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię - dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie. Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali».

Ilustracja: Pili Piñero

Dzisja słuchamy słów pożegnania Pana Jezusa. Już odchodzi. Po śmierci na Krzyżu i po Wniebowstąpieniu pójdzie do domu Ojca. Ostatnim wspomnieniem dla nas jest jego Miłość: miłujcie się, tak jak Ja was umiłowałem.

—Czy kochasz wszystkich i nie masz nieprzyjaciół? Poproś Jezusa o serce tak wielkie, jak Jego serce.