Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Ewangelia na dziś
dla rodziny

Ewangelia na dziś + rysunek + katecheza

V Poniedziałek Wielkanocy

Ściągnij
Tekst Ewangelii (J 14,21-26): «Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem». W owym czasie Jezus tak powiedział do swoich uczniów: «Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie». Rzekł do Niego Juda, ale nie Iskariota: «Panie, cóż się stało, że nam się masz objawić, a nie światu?» W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem».

Ilustracja: Pili Piñero

Dzisiaj Jezus Chrystus przypomina nam o dwóch ważnych rzeczach. Po pierwsze: jeśli chcę kochać Pana, powinieniem słuchać przykazań Prawa Bożego. Jeśli to uczynię wydarzy się coś wielkiego: przyjdzie do mnie Bóg i zamieszka w moim sercu.

Ponadto, Pan Jezus zapowiada, że wraz z Ojcem wyśle nam z nieba swoją Miłość, Ducha Świętego. Bóg, Duch Święty jest Pocieszycielem, ponieważ pomaga nam zrozumieć naukę Jezusa.

—Aby otworzyć swoje serce przed Bogiem, wystarczy powiedzieć: —Przyjdź, Panie Jezu!