Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Ewangelia na dziś
dla rodziny

Ewangelia na dziś + rysunek + katecheza

V Środa Wielkanocy

Ściągnij
Tekst Ewangelii (J 15,1-8): «Wytrwajcie we Mnie, a Ja [będę trwał] w was». W owym czasie rzekł Jezus do uczniów: «Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który [go] uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Wytrwajcie we Mnie, a Ja [będę trwał] w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie - jeśli nie trwa w winnym krzewie - tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

Ilustracja: Pili Piñero

Dzisiaj, przed wstapieniem do nieba Jezus Chrystus zapewnia nas, że z nami pozostanie. Tylko Bóg może to uczynić: być w niebie —razem z Ojcem i Duchem Świętym— i jednocześnie pozostać na ziemi. To dzięki jego Miłości, Duchowi Świętemu, który mieszka w naszych sercach. To dzieje się w Komunii i w innych sakramentach.

—Jezus prosi nas, abyśmy pozostali z Nim. Dzięki temu nasze życie przyniesie owoce i będzie piękne: czasem w bólu, ale zawsze z radością. Jak pięknie jest być z Bogiem i braćmi!