Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Zespół 200 kapłanów komentuje Ewangelię na dzień

Zobacz inne dni:

Dzień liturgiczny: XVII Środa okresu zwykłego

Tekst Ewangelii (Mt 13,44-46): «Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca, poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją». Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę.

Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca, poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją.

Ilustracja: Lluís Raventós Artés

Dzisiaj widzimy kolejny obraz Królestwa Niebieskiego: jest jak piękna perła. Obraz ten streszcza coś bardzo cennego. I w tym miejscu Jezus dodaje, że jest to «bardzo drogocenna perła». A to znaczy, że ma dużą “wartość dodaną” (a jak to się mówi językiem biznesmenów?).

—Nie neleży żyć w chmurach nie patrząc na ziemię (ciąglę się potykając), lecz pamietać o niebie (aby się nie pogubić). Czy rzeczywiście Niebo jest dla ciebie “wartością dodaną”?