Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Ewangelia na dziś
dla rodziny

Ewangelia na dziś + rysunek + katecheza

XXXIV Piątek okresu zwykłego

Ściągnij
Tekst Ewangelii (Łk 21,29-33): I powiedział im przypowieść: Patrzcie na drzewo figowe i na inne drzewa. Gdy widzicie, że wypuszczają pączki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże. I powiedział im przypowieść: Patrzcie na drzewo figowe i na inne drzewa. Gdy widzicie, że wypuszczają pączki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą.

Ilustracja: Josep Lluís Martínez i Picañol (Picanyol)

Dzisiaj pytamy Jezusa, jakie są "zalążki", które pozwalają nam dostrzec wzrost Królestwa Bożego? Syn Boży wcielił się ponad dwa tysiące lat temu i stworzył Kościół, który teraz widzimy żywy i obecny na pięciu kontynentach. Oto jego dzieło!

- Wkrótce rozpoczniemy czas Adwentu, drogę do Bożego Narodzenia. Ponownie będziemy świętować narodziny Pana Jezusa i... jak wielka jest Jego miłość! Oto Jego Królestwo!