Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Zespół 200 kapłanów komentuje Ewangelię na dzień

Zobacz inne dni:

Dzień liturgiczny: IV Czwartek okresu zwykłego

Tekst Ewangelii (Mk 6,7-13): Następnie przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi. Następnie przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien!» I mówił do nich: «Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich!» Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

Ilustracja: Pili Piñero

Dziś widzimy dwunastu wybranych przez Jezusa — Szymona Piotra, Andrzeja, Jakuba, Jana…— czyniących pierwsze kroki jako aspostołowie. Jezus wybrał ich, aby z nim żyli, aby ich przygotować i razem z nimi głosić dobrą nowinę o zbawieniu. Ponadto, Mistrz daje im moc, aby uzdrawiac chorych i wypędzać złe duchy.

— Cóż za radość! Bóg mnie zbawił i liczy na mnie, abym towarzyszył innym —przyjaciołom, krewnym... Abym kroczył razem z nimi drogą do życia wiecznego.