Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Ewangelia na dziś
dla rodziny

Ewangelia na dziś + rysunek + katecheza

25 Kwietnia: Świętego Marka, Ewangelisty

Ściągnij
Tekst Ewangelii (Mk 16,15-20): Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba (...). Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi. I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie».

Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdził naukę znakami, które jej towarzyszyły.

Ilustracja: Pili Piñero

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Świętego Marka i słuchamy ostatnich słów spisanej przez niego Ewangelii. Po Wniebowstąpieniu Pana Jezusa Apostołowie zaczynają głosić Dobrą Nowinę z wielkim zapałem i odwagą. Na cały świat! Ewangelizowali z wielką mocą używając wszelkich możliwych wówczas środków, nie tylko ustnie, ale także spisali życie Pana Jezusa. Marek jest przecież jednym z ewangelistów.

— A teraz? Tego nigdy wcześniej nie było! Internet! Gdyby ewangeliści mieli takie narzędzie!!! Ależ tak, mają je teraz. Ty przecież możesz im pomóc głosić w internecie. Masz przecież evangeli.net! Do dzieła!

Nowa witryna evangeli.net jest już dostępna. Mamy nadzieję, że dystrybucja treści i nowe funkcje ułatwią czytanie i rozważanie Ewangelii oraz komentarza.