Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

O nas

0. Rozważanie Ewangelii na dziś

 • Aneta Więch Aneta Więch  (Warszawa [Polska], 1968) Koordynuje Rozważanie Ewangelii na dziś

  Absolwentka Filologii Hiszpańskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mąż Carlos Marrodán Casas, córki Karolina, Klara i Aniela. Od 1995 r. pracuje w Instytucie Cervantesa w Warszawie.

 • Carlos Marrodán Casas Carlos Marrodán Casas  (Toulouse [Francja], 1948) Tłumaczenie

  Od roku 1951 na stałe zamieszkały w Warszawie. Ukończył Filologię Polską na Uniwersytecie Warszawskim. Tłumacz literatury hiszpańskiej i iberoamerykańskiej (m.in. Gabriel García Márquez, Mario Vargas Llosa, Octavio Paz, Javier Marías, Antonio Buero Vallejo, Carlos Ruiz Zafón).

 • Monika Higueras- Gutowska Monika Higueras- Gutowska  (Warszawa [Polska], 1973) Tłumaczenie

  Ukończyła Iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pełniła funkcje kierownicze w działach marketingu i public relations w sektorze ubezpieczeń i konsultingu projektów inwestycyjnych. Obecnie mieszka w Barcelonie i pracuje dla producenta tv i wideo - Goya Producciones - oraz jako tłumacz freelance. Mężatka, ma troje dzieci.

 • Sylwia Lapinska Sylwia Lapinska  (Warszawa [Polska]) Tłumaczenie

  Magister Filologii Hiszpańskiej na Uniwerystecie Warszawskim w Polsce. Od 2007 roku mieszka w Barcelonie i pracuje w firmie konsultingowej.

 • Aneta Lepucka Aneta Lepucka  (Jasło [Polska], 1991) Tłumaczenie

  Ukończyła studia licencjackie na Filologii Hiszpańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich, specjalność pedagogiczna.

 • Aleksandra Kamińska Aleksandra Kamińska  (Lodz [Polska], 1991) Tłumaczenie

  Pochodzi z Łodzi, mieszka w Krakowie gdzie studiuje Filologię Hiszpańską na Uniwersytecie Jagiellońskim i stawia pierwsze kroki w nauczaniu języka hiszpańskiego. Studiowała również przez pół roku w Limie, Peru (Pontyfikalny Uniwersytet Katolicki w Peru).

 • OjciecMaciej Slyz Ojciec Maciej Slyz  (Bialystok [Polska], 1981) Tłumaczenie

  Ksiądz diecezjalny Archidiecezji Białostockiej. Ukończył Historię Teologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Cztery lata pracował w Polsce. Obecnie jest misjonarzem w Andach Centralnych w Huancayo (Peru). Święcenia otrzymał w 2007 r. w Białymstoku.

 • Agnieszka Okular Agnieszka Okular  (Kraków [Polska], 1979) Tłumaczenie

  Magister Finansów Przedsiębiorstw na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, roczny Master z Zarządzania i Rozwoju Franchisingu na Uniwersytecie w Barcelonie. Od 2004 pracuje w Only-apartments.com, gdzie pełni funkcję Koordynatora Projektów.

 • Paweł Stawowczyk Paweł Stawowczyk  (Warszawa [Polska], 1959) Tłumaczenie

  Tłumacz przysięgły z języka hiszpańskiego. Żonaty, córka.

 • Marta Strojna Marta Strojna  (Kraków [Polska], 1991) Tłumaczenie

  Studentka Filologii Hiszpańskiej na Uniwesytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz przekładu i komunikacji międzykulturowej na Katedrze UNESCO. Lektor języka hiszpańskiego na poziomach podstawowych i średniozaawansowanych w szkole językowej. Interesuje się literaturą, przekładem i kulturą Ameryki Łacińskiej.

 • Alina Komaradzka Alina Komaradzka  (Warszawa [Polska], 1968) Tłumaczenie

  Z wykształcenia pedagog, ukończyła Uniwersytet Warszawski i studia podyplomowe w SGH. Zajmuje się edukacją dorosłych i marketingiem internetowym, zarządza projektami internetowymi. Jej pasją jest Camino de Santiago. Odbyła wiele pielgrzymek w Hiszpanii.

01. Contemplar el Evangelio de hoy

 • OjciecAntoni Carol i Hostench Ojciec Antoni Carol i Hostench  (Barcelona [Hiszpania], 1960) Główny Koordynator

  Ukończył Studia Przedsiębiorczości i Podyplomowy Master z Zarządzania Przedsiębiorstw (ESADE, Barcelona), doktor filozofii (Uniwersytet Nawarry). Święcenia kapłańskie otrzymał w 1990 r.

 • Antonio González-Barros Antonio González-Barros  (Palamós, Girona [Hiszpania], 1961) Doradca d/s internetu i strategii

  Ukończył kurs doskonalenia zarządzania PADE w Instytucie Wyższych Studiów Przedsiębiorczości (IESE). Obecnie finansuje i kieruje Grupą Intercom, która utrzymuje technicznie stronę www.evangeli.net. Żonaty z Ruth, troje dzieci.

 • Marco Bugalla Font Marco Bugalla Font  (Moncalieri, Torino [Włochy], 1966)

02. Área de Redacción

 • OjciecJoaquim Meseguer i García Ojciec Joaquim Meseguer i García  (Sabadell, Barcelona [Hiszpania], 1962) Korekta i tłumaczenie kataloński-kastylijski. Doradca z literatury patrystycznej

  Doktor Katalońskiego Wydziału Teologicznego. Ukończył studia w Instytucie Patrystycznym Augustinianum (Papieski Uniwersytet Laterański). Wyświęcony na kapłana w 1988 r.

 • Satur Narbón i Aragall Satur Narbón i Aragall  (Barcelona [Hiszpania], 1953) Koordynuje zespół redaktorów evangeli.net

  Przemysłowiec. Ukończył Master z Przedsiębiorczości (MBA) w IESE, Barcelona. Żonaty z Pilar, pięcioro dzieci, dziadek siedem wnuków. Prowadzi własną firmę.

 • Mª Dolores Membrive Fernández Mª Dolores Membrive Fernández  (Barcelona [Hiszpania], 1946) Nagrywanie wersji audio Contemplar el Evangelio de hoy

  Mężatka, mąż Ángel, czworo dzieci. Pracuje w domu, a zajmowała się także zawodowo sektorem konfekcji.

07. Contemplating today’s Gospel

 • Jon Heidenreich Jon Heidenreich  (Cleveland, Ohio [Stany Zjednoczone], 1970)

13. Ewangelia na dziś dla rodziny

 • Francesc Badia Francesc Badia  (Sant Cugat del Vallès, Barcelona [Hiszpania], 1985) Ilustrator

  Stopień w komunikacji audiowizualnej i mistrza animacji. Pracuje jako niezależny ilustrator i operator kamery w opactwie Montserrat.

 • Lluís Raventós Artés Lluís Raventós Artés  (Raimat (Lleida) [Hiszpania], 1933) Ilustrator

 • Pili Piñero Pili Piñero  (Buenos Aires [Argentyna], 1984) Ilustrator

 • Miguel Rodríguez Ugalde (Miroug) Miguel Rodríguez Ugalde (Miroug)  (.. [Hiszpania]) Ilustrator

 • Pau Morales Pau Morales  (Girona [Hiszpania]) Ilustrator

Współpracowali z nami

 • + P.Claudi Rey i García + P. Claudi Rey i García  (Barcelona [Hiszpania], 1926) Tłumaczenia na język angielski i francuski, promocja on line Contemplating today’s Gospel.

  Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie w Barcelonie. Mąż Elwiry, mają czworo dzieci i siedmioro wnuków. Prowadził działy handlu zagranicznego w różnych międzynarodowych firmach.

 • Josep Lluís Martínez i Picañol (Picanyol) Josep Lluís Martínez i Picañol (Picanyol)  (Moià [Hiszpania], 1948) Ilustrator