Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Ewangelia na dziś
dla rodziny

Ewangelia na dziś + rysunek + katecheza

V Wtorek Wielkanocy

Ściągnij
Tekst Ewangelii (J 14,27-31a): «Odchodzę i przyjdę znów do was». Wtedy Jezus rzekł do uczniów: «Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka! Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca, i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał».

Ilustracja: Pili Piñero

Dzisiaj Pan Jezus pociesza swoich uczniów. Jezus odchodzi! Dokąd? Najpierw odszedł umierając na Krzyżu: ta śmierć była przejściem do nieba. Po trzech dniach zmartwychwstał i jeszcze przez krótki czas objawiał się uczniom. Ostatecznie w dniu Wniebowstąpienia przeszedł w swoim zmartwychwstałym ciele do nieba.

—Pan prosi, aby nie trwożyło się nasze serce. On nam daje prawdziwy pokój: Pan Jezus, ponieważ jest Bogiem, jest w niebie i jest z każdym z nas. A jest w nas szczególnie, gdy przyjmujemy Komunię Świętą.