Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Ewangelia na dziś
dla rodziny

Ewangelia na dziś + rysunek + katecheza

I Niedziela Wielkiego Postu (B)

Ściągnij
Tekst Ewangelii (Mk 1,12-15): Zaraz też Duch wyprowadził Go na pustynię. Czterdzieści dni przebył na pustyni, kuszony przez szatana. Zaraz też Duch wyprowadził Go na pustynię. Czterdzieści dni przebył na pustyni, kuszony przez szatana. Żył tam wśród zwierząt, aniołowie zaś usługiwali Mu. Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!».

Jezus dzisiaj przygotowuje zapowiedź naszego zbawienia. ”Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże”. Jezusowi nie chce tylko „prawić nam kazania”. On przede wszystkim modli się za nas, wychodzi na pustynię, aby skupić się, modlić i pościć… To może brzmi dziwnie, ale my potrzebujemy tego samego. Każdego dnia chociaż trochę.

- “Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Gdy człowiek nie modli się i nie poświęca, jego życie zamienia się w pustynię, gdzie umiera ze smutku.