Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Zespół 200 kapłanów komentuje Ewangelię na dzień

Zobacz inne dni:

Dzień liturgiczny: XX Poniedziałek okresu zwykłego

Tekst Ewangelii (Mt 19,16-22): A oto zbliżył się do Niego pewien człowiek i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?». A oto zbliżył się do Niego pewien człowiek i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?» Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania». Zapytał Go: «Które?» Jezus odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego!» Odrzekł Mu młodzieniec: «Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?» Jezus mu odpowiedział: «Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!» Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Ilustracja: Pili Piñero

Dzisiaj żydzi gorszą się z powodu tego, co mówi Jezus, bo jest to coś “niewiarygodnego”: mają się karmić Ciałem i pić jego Krew, aby pójść do nieba. Jak to ma się odbywać? Teraz już rozumiemy, że dzieje się w Komunii Świętej. Chleb i wino poświęcone podczas mszy w sposób cudowny stają się Ciałem i Krwią Chrystusa. Bóg jest Stwórcą i może to uczynić!

—Bóg powierza nam swoje cuda. Czyni tak przede wszystkim po to, abyśmy je przyjęli, choć nie możemy ich do końca zrozumieć. Jezu, ufam Tobie!