Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Ewangelia na dziś
dla rodziny

Ewangelia na dziś + rysunek + katecheza

XXVI Wtorek okresu zwykłego

Ściągnij
Tekst Ewangelii (Łk 9,51-56): Jakub i Jan rzekli: «Panie, czy chcesz, a powiemy, żeby ogień spadł z nieba i zniszczył ich?» Lecz On odwróciwszy się zabronił im. I udali się do innego miasteczka. Gdy dopełnił się czas Jego wzięcia [z tego świata], postanowił udać się do Jerozolimy i wysłał przed sobą posłańców. Ci wybrali się w drogę i przyszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by Mu przygotować pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jerozolimy. Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: «Panie, czy chcesz, a powiemy, żeby ogień spadł z nieba i zniszczył ich?» Lecz On odwróciwszy się zabronił im. I udali się do innego miasteczka.

Ilustracja: Josep Lluís Martínez i Picañol (Picanyol)

Dzisiaj Pan Jezus idzie do Jerozolimy i chce odpocząć po drodze w pewnym miasteczku w regionie Samarii. Tamtejsi mieszkańcy odrzucają Jezusa, bo są wrogo nastawieni do żydów. Jakub i Jan “wpadają w złość”: chcieliby zabić tych ludzi. Pan Jezus jednak powtrzymuje tę “waleczną” reakcję. Nie przyszedł, aby skazywać, lecz aby zbawiać!

—Jezus nie rzucił ognia na tamtych ludzi; nawet się nie poskarżył. Nie miał innego wyjścia niż “obejść ich dużym łukiem”. —Bóg nigdy mnie nie odrzuca, lecz… ile razy zmusiłem go, aby obszedł mnie dużym łukiem?

Świętego Bożego Narodzenia i szczęśliwego nowego roku 2021 z Panem Bogiem

Zespół evangeli.net