Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Temat evangeli.net

Wybierz temat, aby zobaczyć jego zawartość.

Pan Jezus w Tajemnicach Ròżańcowych

Tradycja Różańca Świętego liczy sobie ponad tysiąc lat. Odmawianie go przeplata recytację modlitw (Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…) z rozważaniem tak zwanych “Tajemnic Różańcowych”, które są kluczowymi momentami “flashami” przejścia Jezusa Chrystusa przez ten świat. 

Ta chrystologiczna trasa rozpoczyna się wraz z Poczęciem się Jezusa w łonie Maryi Dziewicy i kończy na Wniebowstąpieniu (cykl zamyka się “Zesłaniem Ducha Świętego” i tajemnicami “Wniebowzięcia” i “Ukoronowania” Maryi). Całkiem słusznie Święty Paweł VI nazwał Różaniec «kompendium życia Chrystusa».

W sekcji Temat·evangeli·net będziemy rozważać te tajemnice w sposób charakterystyczny dla naszego serwisu, będziemy wyjaśniać fakty z życia Pana Jezusa poprzez komentarze Ewangelii. Wiele z tych komentarzy evangeli.net bezpośrednio opowiada o życiu Jezusa. Tym razem wykorzystamy je i dostosujemy nie do rytmu kalendarza liturgicznego, ale do biegu Tajemnic Różańcowych.

Życie Jezusa w puzzlach