Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

¿Co to jest evangeli.net?

"Idzcie na caly swiat i gloscie Ewangelie przez Internet wszelkiemu stworzeniu"
(Swiety Jan Pawel II; cf. Mc 16,15)

Od 2003 roku, misja evangeli.net jest dotrzec z Ewangelia przez internet do wszystkich zakatków swiata by pomagac ludziom w ich rozwoju:

 • evangeli.net oferuje 2 serwisy:

  • Ewangelia na dzis: wydajemy Ewangelie na dany dzien, z krótka medytacja (˜300 slów) i trzy krótkie cytaty: pierwszy będzie autorstwa któregoś z Ojców Kościoła; następny to cytat jednego z ostatnich Papieży i kolejny będzie fragmentem z „Katechizmu Kościoła Katolickiego”.

  • Master·evangeli.net: wydajemy Ewangelie na dany dzien, z krótkim komentarzem teologicznym (˜150 slów).

 • Komentarze/homilie sa redagowane przez miedzynarodowy zespól ponad 200 kaplanów (biskupów, ksiezy i diakonów), oraz osoby swieckie.

 • Uzytkownicy, na zadanie, otrzymuja bezplatnie e-mail z codziennym serwisem Ewangelia na dzis i/lub Master·evangeli.net. Kazdy serwis ma swój wlasny proces subskrypcji (konieczny jest adres e-mail oraz okreslenie swoich preferencji).

 • evangeli.net oferowany jest obecnie po hiszpansku, angielsku, portugalsku, francusku, wlosku, katalonsku, niemiecki i chiński. Inne jezyki sa sukcecywnie dodawane.

Sposób finansowania evangeli.net

Jedynym źródłem finansowania evangeli.net są darowizny. Organizacją zajmuje się Stowarzyszenie Kulturalne M&M Euroeditors, którego niedochodowa działalność zapewnia także przejrzystość we właściwym przeznaczaniu dotacji.

W celu lepszego udostępnienia informacji o tym, jak wykorzystywane są środki finansowe na rzecz evangeli.net, odpowiadamy na kilka ważnych pytań:

Jak utrzymuje się evangeli.net? Dzięki “hojnym rękom” i “hojnym datkom”. Nasz serwis jest darmowy i nie korzystamy z wpływów za reklamę.

Co to są “hojne ręce”? To wolontariusze, którzy tworzą zespół evangeli.net na całym świecie. Około 200 kapłanów redaguje komentarze i prawie 100 osób je tłumaczy, promuje i zajmuje się obsługą użytkowników.

Co to są "hojne datki"? Są to darowizny, które dzielimy na:

 • Dotacje subskrybentów i użytkowników serwisu, które trafiają do nas za pomocą różnych platform, które tworzymy dla darczyńców.
 • Dotacje od grupy stałych mecenasów wspierających evangeli.net, którzy finansują i dostarczają innych środków, głównie technologicznych, dla utrzymania i podnoszenia jakości tego serwisu.

Jakie są proporcje tych udziałów? Obecnie 94% stanowią dobrowolne datki, 6% przypada na mecenat konieczny dla utrzymania serwisu.

Jakie są miesięczne potrzeby evangeli.net? Aktualny budżet utrzymania evangeli.net wynosi 3.170 € miesięcznie.

Na co przeznacza się te 3.170 € miesięcznie? 100% pieniędzy, które otrzymuje evangeli.net pokrywa budżet, który dzielimy na dwa cele:

 • Technologiczny, która zajmuje się utrzymaniem strony (140 €), wysyłaniem 75.000 maili dziennie do subskrybentów (530 €)i profesjonalną obsługą usterek i problemów oprogramowania. Koszt tej operacji to 670 € miesięcznie.
 • Koordynację, która polega na administrowaniu i koordynowaniu całego zespołu współpracowników. Łączny koszt miesięczny to 2.500 €.

Czy koszty technologiczne evangeli.net są wysokie? Niezbędne koszty utrzymania strony i wysyłki ponad 30 milionów maili rocznie są wysokie. Z drugiej strony działanie w sieci jest najbardziej oszczędnym i ma największy zasięg, a nasze koszty programowania, dzięki szczodrości naszych dostawców i planowaniu, które uwzględnia aktywny udział subskrybentów, są bardzo skromne.

Budżet na rok 2024 Obecny przewidywany budżet wynosi 38.040 €, przy czym w ciągu roku mogą nastąpić znaczące zmiany ze względu na konieczność dostosowania się do zmian, jakie niesie ze sobą rozwój Internetu. Z drugiej strony, rozumiemy, że koszt technologiczny jest wydatkiem związanym ze wzrostem dystrybucji, który, dzięki Bogu, jest ciągle rosnący.

Aktualny stan finansowania evangeli.net Dzięki hojności naszych darczyńców i mecenasów, w 2023 roku udało nam się pokryć 100% budżetu, z niewielką nadwyżką, którą przeznaczyliśmy na budżet na rok 2024.

Poniżej możesz zobaczyć wykres przedstawiający aktualny procent budżetu na rok 2024, który już udało nam się pokryć dzięki darowiznom.

44%

Wspacie dla evangeli.net, złóż swój datek tutaj.