Zespół 200 kapłanów komentuje Ewangelię na dzień
200 kapłanów komentuje Ewangelię na dzień
Rozważanie Ewangelii na dziś
Ewangelia na dziś + homilia (300 słów)
Powróć, Boże Zastępów, wejrzyj z nieba, spójrz i nawiedź tę winorośl. I chroń to, co zasadziła Twoja prawica, latorośl, którą umocniłeś dla siebie.
«Idźcie i głoście: "Bliskie już jest królestwo niebieskie"»
Rev. D. Antonio BORDAS i Belmonte (L’Ametlla de Mar, Tarragona, Hiszpania)Dzisiaj, tekst Ewangelii zaprasza do ewangelizacji; mówi: «Głoście» (cf. Mt 10,7). Owym głoszeniem jest dobra nowina Jezusa Chrystusa, która mówi o królestwie Bożym, oraz że on jako nasz zbawiciel został posłany na świat przez Ojca jako jedyny, który może odnowić nas od środka i zmienić świat, w którym żyjemy.
Jezus mówił «bliskie już jest królestwo niebieskie» (Mt 10,7). Był on zapowiedzią królestwa Bożego, które stawało się wśród kobiet i mężczyzn w miarę jak dobro postępowało i pokonywało zło.
Jezus pragnie zbawienia całego człowieka, jego ciała i duszy; a nawet więcej, wobec tajemnicy śmierci, jaka przejmuje ludzkość, Jezus proponuje zmartwychwstanie. Kto żyje w śmierci grzechu, kiedy doświadcza łaski, otrzymuje nowe życie. To właśnie jest wielka tajemnica, której dotykamy w chwili naszego chrztu: my chrześciajnie jesteśmy wezwani do zmartwychwstania!
Oto, jak Papież Franciszek poszukuje dobra w człowieku słowami: «“Kultura pogardy” sprawiła, że staliśmy się obojętni na marnotrawstwo pożywienia. W dawniejszych czasach nasi dziadkowie bardzo dbali o to, aby nie wyrzucano nadmiaru pożywienia. ¡Wyrzucanie jedzenia jest jakby kradzeniem go ze stołu biedaka, który cierpi głód!».
Jezus mówi nam, byśmy zawsze głosili pokój. Gdy kapłan niesie Komunię choremu, mówi: «¡Pokój Pański temu domowi!». I pokój Chrystusa zostaje tam, o ile znajdują się osoby godne tego pokoju. Potrzeba otwarcia na dary królestwa Bożego. Z drugiej strony tak wielu ludzi szuka wymówek, aby nie przyjąć Ewangelii.
Mamy wobec ludzi wielkie zobowiązanie, bo skoro uwierzyliśmy, nie możemy przestać głosić Ewangelię, dzięki której żyjemy i pragniemy, by żyli nią inni.