Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Zespół 200 kapłanów komentuje Ewangelię na dzień

Zobacz inne dni:

Dzień liturgiczny: XV Czwartek okresu zwykłego

Tekst Ewangelii (Mt 11,28-30): Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».

Ilustracja: Francesc Badia

Dzisiaj, w naszych nowoczesnej rzeczywistości widzimy tak wiele dusz, które “uciekają” od Boga. Jest dla nich “pręgierzem” słuchanie się Boga. A jest właściwie odwrotnie: Bóg zaprasza nas do odpoczynku w Sobie. W rzeczywistości najbardziej męczy człowieka udawanie “boga” i usiłowanie zajęcia jego miejsca. To jest prawdziwa przyczyna tak wielu wojen i biedy. Wydaje się nam, że możemy stworzyć świat bez Boga, a jedyne co osiągamy, to budowanie świata wrogiego człowiekowi.

—Rozejrzyj się: tam gdzie poganie “wybuchają śmiechem”, chrześcijanie “się uśmiechają”, nawet będąc na Krzyżu.