Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Zespół 200 kapłanów komentuje Ewangelię na dzień

Najnowszy newsletter: Start chińskie wersji
Zobacz inne dni:

Dzień liturgiczny: II Środa Adwentu

Tekst Ewangelii (Mt 11,28-30): W owym czasie Jezus odpowiedział: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię». W owym czasie Jezus odpowiedział: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».

Ilustracja: Francesc Badia

Dziś Jezus poddaje nam bardzo dobry pomysł. Czasami jesteśmy zmęczeni i “przeciążeni”, to znaczy, z mnóstwem pracy i rzeczy do zrobienia... To jest współczesny świat: dużo aktywności! I być może mało czasu dla naszych ukochanych, na spędzanie czasu, życie z naszymi bliskimi.

— W Boże Narodzenie Bóg nie przychodzi, aby zrobić abyt wiel, ale aby być, żyć z nami. Aby pokazać nam, że starania w miłości przekształcają się w radość: bo kochać i być kochanym to coś najpiękniejszego na świecie.