Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

Zespół 200 kapłanów komentuje Ewangelię na dzień

Zobacz inne dni:

Dzień liturgiczny: XXIV Środa okresu zwykłego

Tekst Ewangelii (Łk 7,31-35): «Z kim więc mam porównać ludzi tego pokolenia? Do kogo są podobni? Podobni są do dzieci, które przebywają na rynku i głośno przymawiają jedne drugim: "Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie płakali"». «Z kim więc mam porównać ludzi tego pokolenia? Do kogo są podobni? Podobni są do dzieci, które przebywają na rynku i głośno przymawiają jedne drugim: "Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie płakali". Przyszedł bowiem Jan Chrzciciel: nie jadł chleba i nie pił wina; a wy mówicie: "Zły duch go opętał". Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije; a wy mówicie: "Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników". A jednak wszystkie dzieci mądrości przyznały jej słuszność».

Ilustracja: Josep Lluís Martínez i Picañol (Picanyol)

Dzisiaj Pan Jezus już nie wie co ma jeszcze powiedzieć ludziom: nigdy nie są zadowoleni! Problem polegał na tym, że chcieli za bardzo popisać się sprytem: krytykowali Jana Chrzściciela za to, że pościł; Jezusa, że jadł… To o co chodziło?

—Niestety po wiekach wciąż nie brakuje “mądrali”, którzy pouczają Boga. I oczywiście, całymi dniami narzekają z grobowym minami.