Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

  evangeli.net  

Drogi/a bracie/siostro,

Wreszcie możemy odpowiedzieć na często wyrażane oczekiwanie naszych użytkowników: od najbliższej Środy Popielcowej evangeli.net codziennie będzie publikować Piersze Czytanie (w święta także Drugie Czytanie),  Psalm Responsoryjny i Śpiew przed Ewangelią.

 Nasz cel pozostaje wciąż ten sam: jest nim komentarz do Ewangelii dnia. A więc evangeli.net nadal będzie pokazywać bezpośrednio tekst Ewangelii, ale użytkownik będzie mógł wybrać opcję Zobacz Piersze Czytanie i Psalm, które pojawią się na ekranie pod linkiem (mniejszym drukiem). Tę samą treść będzie można ukryć kliknięciem w Ukryj Pierwsze Czytanie i Psalm (znajdujące się poniżej).

 Opcja ta będzie możliwa we wszystkich edytowanych językach. Oczywiście wymagało to od nas pewnego wysiłku, ale uznaliśmy, że należało to zrobić z dwóch powodów: po piersze, jak już powiedziałem, prosili o to nasi użytkownicy, a po drugie z powodów teologicznych. Benedykt XVI, a przed nim Sobór watykański II, położył nacisk na potrzebę poznawania Jezusa dzięki całej Biblii (Starego Testamentu, Ewangelii i pozostałych pism Nowego Testamentu). Jeśli się pragnie mieć pełną wizję Jezusa Chrystusa należy rozważać także pisma Starego Testamentu, w których rozpoznajemy długie przygotowanie i zapowiedzi Jego przyjścia na świat jako Mesjasza przez całą historię Izraela i jego proroków. Dzięki tej pełnej biblijnej wizji (a technicznie mówiąc dzięki pełnej “kanonicznej egzegezie”) lepiej wyczuwamy OGROM jestestwa Naszego Pana Jezusa Chrystusa i nie grodzi nam zawężone częściowe podejście do czytań.

Z serca dziękuję wszystkim współpracownikom evangeli.net, którzy z dobrej woli wzbogacili nasz serwis o ten wkład.

Z serca błogosławię

Antoni Carol Hostench, pbro.

Główny Koordynator evangeli.net

evangeli.net
"Rozważanie Ewangelii na dziś" (Ewangelia + medytacja)
"Master·evangeli.net" (Ewangelia + teologia)
"Ewangelia na dziś dla rodziny" (Ewangelia + rysunek + katecheza)
Jeżeli chcesz dodać SUBSKRYPCJĘ DLA PRZYJACIELA, kliknij tutaj i postępuj zgodnie z poleceniami: to bardzo proste!
pixel tracking
Nowa witryna evangeli.net jest już dostępna. Mamy nadzieję, że dystrybucja treści i nowe funkcje ułatwią czytanie i rozważanie Ewangelii oraz komentarza.