Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zalecamy zaakceptowanie jego użycia, aby w pełni korzystać z nawigacji

  evangeli.net  

Drodzy przyjaciele i czytelnicy evangeli.net,

 

Z bólem, ale i z pogodą ducha zawiadamiamy, że w minioną sobotę zmarł Claudi Rey García, jeden z najstarszych wolontariuszy naszego zespołu. Najstarszy ze względu na wiek (w wieku 92 lat był “dziekanem” evangeli.net) i weteran z powodu czasu, jaki poświęcił naszemu serwisowi.

 

Wspólpracował z nami bez wytchnienia od 2003 roku. To jemu w całości zawdzięczamy rozpoczęcie “Contemplating today’s Gospel”, anglojęzyczne wydanie “Rozważania ewangelii na dziś”. Poświęcił setki, a może tysiące godzin tłumaczenia (z pełną świadomością), kiedy nasz serwis czytało zaledwie kilkunastu użytkowników, pracując zawsze z humorem i optymizmem. A kiedy“Contemplating today’s Gospel” osiągnął w końcu 100 użytkowników (po 29 miesiącach intensywnej pracy), było to “wielkie swięto”, a celebracja polegała na tłumaczeniu z jeszcze większą radością… To dzięki jego pracy angielskie wydanie liczy obecnie około 10.000 czytelników i odwiedza je ponad 165.000 osób miesięcznie. Do końca swej drogi Claudi przetłumaczył ponad 1.000 komentarzy i tekstów okolicznościowych.

 

A najpiękniejsze jest to, że kiedy Claudi będzie odpoczywał w Domu Ojca, nadal będzie “pracował” dla Pana na tym świecie… jego teksty będą wciąż czytane i modlone przez wiele osób i wiele lat. Prośmy więc Boga, aby udzielił Claudiemu nagrody zarezerwowanej dla apostołów Jego Słowa!

 

Zespół evangeli.net

evangeli.net
"Rozważanie Ewangelii na dziś" (Ewangelia + medytacja)
"Master·evangeli.net" (Ewangelia + teologia)
"Ewangelia na dziś dla rodziny" (Ewangelia + rysunek + katecheza)
Jeżeli chcesz dodać SUBSKRYPCJĘ DLA PRZYJACIELA, kliknij tutaj i postępuj zgodnie z poleceniami: to bardzo proste!
pixel tracking
Nowa witryna evangeli.net jest już dostępna. Mamy nadzieję, że dystrybucja treści i nowe funkcje ułatwią czytanie i rozważanie Ewangelii oraz komentarza.